Úvodná stránka
Naše pripomienky k "malej" novele zákona 725/2004
Napísal Administrator   
Friday, 17 August 2007

Ako som už písal, pripravuje sa novelizácia zákona 725/2004. K tejto novelizácii sme zaslali naše pripomienky. Ich text nájdete v tomto dokumente.

Na túto našu žiadosť mi bolo telefonicky oznámené Mgr. Ozimaničom, riaditeľom ŠDÚ, že malá novela sa týka iba jedného paragrafu, ktorý musí SR zmeniť, pretože jej to nariadila EK. Iné paragrafy sa v nej meniť nebudú. Pripravuje sa novelizácia celého zákona, potom sa bude hovoriť aj o našich pripomienkach. O tejto skutočnosti ma informujú aj oficiálne poštou. Akonáhle tento dokument dostanem, zverejním ho na našich stránkach. Ďalší náš postup prejednáme na stretnutí predstavenstva združenia.

Komentáre (0) | Počet zobrazení: 3604

 

 
Pripomienkové konanie k novelizácii vyhlášky 578/2006
Napísal Administrator   
Friday, 17 August 2007

Prebiehalo pripomienkové konanie k novelizácii vyhlášky 578/2006 Z.z. Zaslali sme aj naše pripomienky. V tomto dokumente nájdete ich úplné znenie.

Komentáre (0) | Počet zobrazení: 2468

 

 
Čo sa práve pripravuje
Napísal Administrator   
Wednesday, 01 August 2007

Keďže sa viacerí z vás pýtajú na novinky najmä v oblasti schvaľovania ďalších typov áut, chcem tu napísať, aké najbližšie aktivity sa pripravujú.

Do dvoch mesiacov musí byť schválená novela zákona 725/2004, keďže k tomu SR zaviazala Európska komisia. Túto novelu na ministerstve nazvali "malou" novelou. Chceli by sme do nej zahrnúť aj viaceré naše pripomienky. Zverejníme ich v najbližších dňoch na našich stránkach. Pri tejto príležitosti budeme žiadať aj osobné stretnutie s generálnym riaditeľom ŠDÚ.

Momentálne asi najväčšou prekážkou toho, aby sa dali schvaľovať ďalšie značky a typy áut, je súhlasné stanovisko výrobcu vozidla k LPG prestavbe.  Vďaka aktivite člena nášho združenia, p. Hatiara, by sa onedlho malo uskutočniť stretnutie so zástupcami ZAP SR, kde by sme si mohli vzájomne vyjasniť naše stanoviská a požiadavky tak, aby bolo možné od dovozcov áut stanoviská k prestavbám získavať. 

O priebehu všetkých stretnutí budeme informovať na našej stránke.

 

Komentáre (0) | Počet zobrazení: 7574

 

 
<< Štart < Predch. 1 2 3 4 5 6 Ďalšia > Koniec >>

Výsledok 5 - 8 z 23
Novinky
Anketa
Spôsob prihlasovania LPG pohonu na Slovensku je:
 
Kto je online
Práve je 1 hosť online